• Wszyscy wszystkim ślą życzenia...

• Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim, aby Boża Dziecina narodziła się w każdym sercu, aby święta upłynęły w atmosferze ciepła, wzajemnego zrozumienia i miłości.

Radosnych Świąt życzy Społeczność Szkoły Podstawowej w Słocinie

• Laureaci konkursu

• Z radością informujemy, że  Aleksandra Kałek z kl. 1 zdobyła wyróżnienie, a Natalia Nowak z kl.3 - III miejsce w gminnym konkursie plastycznym na „Najpiękniejszą Ręcznie Robioną Kartkę Bożonarodzeniową”. Serdecznie gratulujemy.

• Podziękowanie

• Kochani Rodzice, z całego serca dziękujemy Wam za ogromne zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu wspaniałych ozdób na Jarmark Świąteczny. Dziękujemy za poświęcony czas i za to, że mimo trudnych warunków pogodowych byliście z nami. Dziękujemy też wszystkim naszym uczniom za piękny występ i opiekę nad szkolnym stoiskiem.

Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Słocinie

• Jarmark Świąteczny

• Serdecznie zapraszamy na Jarmark Świąteczny 14  grudnia 2019r.  na grodziski rynek w godzinach od 14.30 do 16.30, w którym będzie uczestniczyć nasza szkoła.

• Ogłoszenie wyników konkursu

• Z ogromną radością informujemy, że Oliwia Korbik z kl. 2 zdobyła II miejsce w powiatowym konkursie plastycznym "Grzybobranie, och wspaniale! Ale...". Nagrodę wręczyli pracownicy Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Starostwa Powiatowego w Grodzisku Wielkopolskim. Serdecznie gratulujemy Oliwii i życzymy dalszych sukcesów.

• Pieczemy rogale

• We wtorek, 12 listopada dzięki inicjatywie pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Słocinie piekliśmy w szkole rogale. Była to niesamowita radość dla dzieci, a rogale bardzo smaczne. Serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom z KGW za przeprowadzone warsztaty kulinarne!

• 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

• Dziś w szkole odbył się apel patriotyczny z okazji  Narodowego Święta Niepodległości. Piękny i wzruszający program artystyczny przygotowali uczniowie klasy 2 pod kierunkiem Pani Ewy Starosty. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy udanego występu!

• Akcja ewakuacyjna

• W środę, 23 października w naszej szkole została przeprowadzona akcja ewakuacyjna na wypadek pożaru przy udziale jednostek Państwowej Straży Pożarnej z Grodziska Wielkopolskiego i Słocina.  Uczniowie mieli również okazję obejrzeć wozy strażackie i wysłuchać prelekcji o bezpieczeństwie oraz zawodzie strażaka. Serdecznie dziękujemy wszystkim jednostkom straży pożarnej!

• Pasowanie na ucznia

• W czwartek, 17 października odbyło się pasowanie na ucznia, którego dokonała dyrektor szkoły Katarzyna Mądra. Dzieci wraz z wychowawcą - Magdaleną Pośpiech przygotowały bardzo ładny program artystyczny, w którym ukazały swoje umiejętności, a także złożyły ślubowanie. Życzenia złożył im zastępca Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego - Pan Marcin Brudło. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości.

• Weterynarz w naszej szkole

• W piątek, 18 października gościliśmy w naszej szkole weterynarza, który opowiedział o specyfice zawodu, a także odpowiadał na liczne pytania uczniów. Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Gnusowi za okazany czas i cierpliwość.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam serdeczne życzenia Nauczycielom i pracownikom szkoły, wielu sukcesów zawodowych, radości z pełnionej misji i entuzjazmu. Dziękuję za zrozumienie i ogromny wkład pracy, a także za szczerą gotowość niesienia pomocy oraz wszystkie podejmowane działania na rzecz szkoły.

• II miejsce w wojewódzkim programie ekologicznym "Drzewo Franciszka 2019"

• Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła zdobyła II miejsce w wojewódzkim programie ekologicznym "Drzewo Franciszka 2019", zorganizowanym przez Fundację Zakłady Kórnickie. Program realizowany był przez pół roku i miał na celu podnoszenie świadomości oraz potrzeby dbania o środowisko. Serdecznie dziękuję i gratuluję Pani Ewie Staroście, która była szkolnym  koordynatorem projektu i wszystkim uczniom, którzy aktywnie realizowali działania proekologiczne. Jestem dumna, że Wasz trud został wysoko oceniony przez jurorów konkursu. Brawo !

• Dzień Pieczonego Ziemniaka

• Jak co roku o tej porze obchodziliśmy święto pieczonego ziemniaka. Doprawdy, nie ma nic lepszego od zapiekanych w ognisku ziemniaków. Jeśli nie wierzycie, spróbujcie!