• Pasowanie na ucznia

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów kl. 1 na uroczystość pasowania, która odbędzie się 17 października 2019r. o godz. 17.00 w szkole.

• "Przerwany marsz"

• Dnia, 2 września 2019 r., w  80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami wzięli udział w akcji "Przerwany marsz", łącząc się z pokoleniem Dzieci Wojny, które nie mogło rozpocząć nauki 1 września 1939r.  Punktem kulminacyjnym akcji było  odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego i krótki apel.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

• Inauguracja nowego roku szkolnego: 2 września 2019r.

8.00 - Msza Święta w kaplicy w Słocinie

9.00 - uroczystość w szkole

Po uroczystości odbędą się spotkania uczniów z wychowawcami klas, w klasie 1 spotkanie organizacyjne z rodzicami.

Dowóz:

z osiedla WP 7.10

z Lasówek 7.20

z ul. Leśnej 7.30

Wyjazd ze Słocina ok. 9.45. Powrót do domu ok. 10.00

Uczniowie kl. 1 przynoszą tornistry, które będą poświęcone podczas Mszy Świętej.

Do zobaczenia !

• Wyprawka pierwszoklasisty na nowy rok szkolny 2019/2020

• 1. Blok techniczny z białymi i kolorowymi kartkami A4

2. Papier kolorowy A4

3. Teczka z gumką – 2 szt.

4. Farby plakatowe

5. Nożyczki

6. Pędzle cienki, grubszy

7. Klej w sztyfcie magic i zwykły

8. Patyczki matematyczne

9. Zeszyt 16-kartkowy w linie

10. Zeszyt 16-kartkowy w kratkę-3

11. Długopis zielony niebieski lub czarny

12. Ołówek

13. Strój na w-f  (spodnie dresowe, krótkie spodenki, biała bluzka, bluza)

14. Obuwie do chodzenia w szkole

15. Ryza papieru ksero

16. Ręcznik

Codziennie plastikowy kubek do herbaty, śniadanie, słodycze w tylko w środy.

• Drodzy Rodzice,

serdecznie dziękujemy za ogromny wkład pracy w przygotowanie Festynu Rodzinnego, za zaangażowanie w przygotowanie pięknych i pomysłowych strojów, pieczywo, przygotowanie stolika kawowego, za każdą pomoc - gorąco dziękujemy.

Składamy również podziękowanie za  wsparcie w ciągu całego roku szkolnego, za zrozumienie i życzliwość. Bardzo to doceniamy.

Życzymy pięknych i słonecznych wakacji, bezpiecznych wypraw oraz przyjemnego relaksu podczas urlopu.

Katarzyna Mądra, Magdalena Pośpiech, Ewa Starosta

• Powiatowy Konkurs Recytatorski

• 8 czerwca 2019r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Granowie odbył się XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski, pt. "Opowiedz nam nasza Ojczyzno…", objęty patronatem Starosty Powiatu Grodziskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy drugiej Emilia Nowak i Magdalena Pol. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom wspaniałego występu, a Magdalenie zajęcia zaszczytnego III miejsca w kategorii wiekowej klas I-III !

• Laureaci konkursu plastycznego

• Gratulujemy laureatom Mai Kałek i Magdalenie Pol za zdobycie wyróżnień w regionalnym konkursie plastycznym "Bezpiecznie na wsi - maszyna pracuje, dziecko obserwuje" organizowanym przez KRUS.

• Zakończenie roku szkolnego 2018/19

• Zakończenie roku szkolnego 2018/19 odbędzie się 19 czerwca 2019r.

8.00 Msza Święta

9.00 uroczystość szkolna

Dojazd na rano ok. 7:30, powrót do domu ok. 10:10

• Nawet małe dzieci, segregują śmieci!

• Uczniowie klasy drugiej wraz z nauczycielem przygotowali dla przedszkolaków krótką lekcję na temat segregacji odpadów. Uczniowie wzdogacili wiedzę przedszkolaków na temat dbania o środowisko i swoje najbliższe otoczenie. Dzieci dowiedziały się co wpływa na zanieczyszczenie powietrza, wody i ziemi. Podczas zajęć maluchy uczyły się segregowania śmieci i dowiedziały się czym jest recykling. Najmłodsi obejrzeli film edukacyjny na temat powtórnego wykorzystania odpadów z plastiku.

• "Małe śledztwo w wielkiej sprawie"

• We wtorek, 28 maja uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć spektakl edukacyjny dotyczący segregacji odpadów pt. "Małe śledztwo w wielkiej sprawie". Przedstawienie przygotowała „Pracownia Za Piecem” z Wolsztyna. Przedstawienie miało na celu uświadamianie dzieciom, jak ważna jest segregacja śmieci i  wrzucanie ich do odpowiednich pojemników.

świadomośćekologiczna#program#DRZEWOFRANCISZKA2019 ♻️

• Zapisy do szkoły

• Informuję, ze wszystkie dzieci zapisane do kl. 1 Szkoły Podstawowej w Słocinie zostały przyjęte. W razie jakichkolwiek zmian, proszę o przekazanie informacji do sekretariatu szkoły.

• Bel Canto 2019

• W piątek, 10 maja 2019r. odbył się XIV Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej Bel Canto organizowany przez naszą szkołę. Jury w składzie: Renata Kubale, Zbigniew Stasik, Mirosław Mądry i Marianna Frąckowiak wytypowali laureatów, którymi zostali: I miejsce Emilia Nowak ze Szkoły Podstawowej w Słocinie, II miejsce Zofia Kowalska ze Szkoły Podstawowej  nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim, III miejsce Lena Adamczak ze Szkoły Podstawowej w Słocinie. Wyróżnienia otrzymali: Michalina Wajs ze szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim, Amelia Adamczak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim, Inga Michalczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim, Barbara Kmiecik ze Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Słocinie, której serdecznie dziękujemy. Pamiątkowe statuetki wręczył zastępca burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Pan Marcin  Brudło i dyrektor Centrum Usług wspólnych Pan Rafał Sikorski. W trakcie konkursu wszyscy goście mogli obejrzeć piękne przedstawienie "Kopciuszek" w wykonaniu kl. 1 i 2 naszej szkoły, przygotowane przez panie: Magdalenę Pośpiech i Ewę Starostę.  Pani dyrektor podziękowała nauczycielom za przygotowanie uczestników, jurorom, Centrum Kultury Rondo, nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc w organizacji konkursu.