• Szkolny Konkurs Recytatorski

• Dnia, 21 marca 2023r. odbył się coroczny Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Radość w poezji dziecięcej". Hasło stało się prorocze, bo uczestnicy sprawili jurorom ogromną radość z zaprezentowanego wysokiego poziomu. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów. Dziękujemy za zaangażowanie i świetne przygotowanie. Zwyciężczynią tegorocznego konkursu została: Justyna Huchwajda z kl. 2, która recytowała wiersz "Paweł i Gaweł" Aleksandra Fredry.  Miejsce II zdobyła Lilianna Hohm z kl. 2, a miejsce III ex aequo Alicja Baumann i Zofia Drzymała z kl. 2. Serdecznie gratulujemy!

• Rekrutacja do kl.1 Szkoły Podstawowej w Słocinie

• Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w dniach  06.03.2023 r.  –  24.03.2023 r. odbędą się zapisy uczniów do klasy I Szkoły Podstawowej w Słocinie na rok szkolny 2023/2024 w ramach postępowania rekrutacyjnego, zamieszkałych poza obwodem danej szkoły.

Proponujemy Państwu zapisanie dziecka mieszkającego poza obwodem danej szkoły do klasy I na rok szkolny 2023/2024 za pomocą:

- poczty elektronicznej – skan wypełnionego wniosku należy przesłać na adres e-mail

spslocin@edugrodzisk.pl

- w sekretariacie szkoły, gdzie można pobrać formularz

• Zajęcia z informatykiem

• W ramach realizacji projektu Laboratoria Przyszłości i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach z informatykiem, który opowiedział im o swoim zawodzie, a także omówił zasady korzystania z drukarki 3D. Pierwszym wydrukiem był dinozaur.

• Wata cukrowa

• We wtorek 21.02 nasi uczniowie mieli okazję skosztować pysznej waty cukrowej. Koło Gospodyń Wiejskich w Kąkolewie posiada maszynę do waty cukrowej. Do Koła należy też Pani Marta. Postanowiła osłodzić uczniom naszej szkoły - wtorkowe ostatki. Dziekujemy Rodzicom, którzy przewieźli maszynę z Kąkolewa do naszej szkoły.