• Szkolna wycieczka do Wrocławia

• Dnia, 30 maja odbyliśmy wycieczkę do Wrocławia. Zwiedziliśmy Afrykarium, ZOO, Ogród Japoński, a także mieliśmy okazję podziwiać taniec pięknych fontann.

• Występ dzieci z koła teatralnego

• Uczniowie z koła teatralnego zaprezentowali niezapomnianą bajkę "Królewna Śnieżka" dla widzów konkursu gminnego Bel Canto. Serdecznie gratulujemy wspaniałego kunsztu aktorskiego dzieciom i reżyserskiego Pani Magdalenie Pośpiech.

• Bel Canto 2023

• Dnia, 9 maja 2023r. odbył się XVII Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej Bel Canto organizowany przez  Szkołę Podstawową w Słocinie dla uczniów klas I-III z naszej gminy, pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego. Jury w składzie: Renata Kubale i  Mirosław Mądry wytypowali laureatów, którymi zostali: I miejsce Karina Raj, II miejsce Justyna Huchwajda, III miejsce Lilianna Hohm ze Szkoły Podstawowej w Słocinie. Wyróżnienia otrzymali: Kinga Flisiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim, Lena Maik i Klaudia Bużek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim, Lena Karczewska ze Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie. Serdecznie gratulujemy małym artystom pięknych prezentacji wokalnych ! Wszystkie dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez Gminę Grodzisk Wielkopolski i Szkołę Podstawową w Słocinie. Pamiątkowe statuetki wręczył Zastępca Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego - Pan Marcin Brudło. Podczas przerwy widzowie mogli obejrzeć przedstawienie „Królewna Śnieżka” przygotowane przez dzieci z koła teatralnego w Słocinie, pod kierunkiem Pani Magdaleny Pośpiech. Pani dyrektor podziękowała nauczycielom za przygotowanie uczestników, jurorom, Centrum Kultury Rondo, nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc w organizacji konkursu.