• Wizyta Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego

• W poniedziałek 24 kwietnia gościliśmy w naszej szkole, wyjątkiwego gościa Abp Stanisława Gądeckiego - metropolitę poznańskiego. Dziewczynki z klasy II przygotowały krótki występ artystyczny pod kierunkiem Pani Katarzyny Mądrej. Wykonały choreografię do piosenki "Góry do góry", którą miło zaskoczyły Arb S. Gądeckiego, ponieważ w żadnej innej szkole, jeszcze jej nie słyszał. Następnie spotkał się z Panią Dyrektor K. Mądrą. Bardzo spodobała się Arcybiskupowi nasza mała Szkoła Podstawowa w Słocinie, w której każdy może się czuć jak w rodzinie.

Wieczorem udzielił Sakramentu Bierzmowania w parafii pw. św. Faustyny w Grodzisku Wlkp.

• Laboratoria Przyszłości

• W ramach programu Laboratoria Przyszłości, uczniowie klasy III według instrukcji konstruowali z kloców LEGO® EDUCATION - autobus.  Następnie łącząc ze sobą kolejne etapy, uruchamiali autobus. Świetna zabawa, rozwijająca w uczniach kreatywne myślenie.

Gotowi? To start :)

• Gminny Konkurs Ortograficzny

• W czwartek 23 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej im. A. Grubby w Kąkolewie odbył się  XII Gminny Konkurs Ortograficzny klas II i III.  W pierwszym etapie konkursu uczestnicy napisali dyktando z różnymi trudnościami ortograficznymi. Po krótkiej przerwie nastąpił drugi etap, w którym należało rozwiązać test składający się z zagadek, rebusów oraz tekstów z lukami.

Z naszej szkoły wyróżnienie w konkursie otrzymał Alan Korbik. Dyplomy za udział otrzymali: Marcel Woźniczak i Lilianna Hohm. Nagrody za udział w konkursie wręczył uczniom Burmistrz Grodziska Wlkp. - pan Piotr Hojan i pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Kąkolewie – Małgorzata Wróbel.

• Spotkanie z autorem Łukaszem Wierzbickim

• ,,Kiedy ruszysz przed siebie, na pewno spotka Cię coś ciekawego…’’ – spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim.

Pan Łukasz, przyjechał 22 marca 2023 r. do Grodziska Wielkopolskiego na zaproszenie Biblioteki Publicznej. Podczas Bardzo ciekawego spotkania, opowiedział między innymi o przygodach Kazimierza Nowaka, bohaterze książki „Afryka Kazika” oraz o niedźwiedziu Wojtku, bohaterze książki „Dziadek i niedźwiadek”, który był żołnierzem w polskiej armii podczas II wojny światowej. Opowiadał również o Aleksandrze Dobie – podróżniku i kajakarzu, który jako pierwszy pokonał samotnie kajakiem Ocean Atlantycki.