Szkoła Podstawowa w Słocinie - "Małe dziecko w małej szkole"

 

Nawigacja

 • Ferie zimowe

  Przypominamy, że ferie zimowe trwają od 14.01.2019r. do 27.01.2019r. W zakładce dokumenty szkoły znajdują się zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas ferii. Prosimy o zapoznanie się z materiałem.

 • Życzenia świąteczne

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

  życzymy, by Mały Gość

  znalazł miejsce w każdym sercu,

  w którym nie zabraknie życzliwości

  i miłości dla innych.

  Niech świąteczny czas pozwoli

  na serdeczne i ciepłe chwile

  w gronie najbliższych.

  Dyrektor, Grono Pedagogiczne

  Pracownicy i Uczniowie 

  Szkoły Podstawowej w Słocinie.

 • Przerwa świąteczna

  Przerwa świąteczna trwa od 24.12.2018r. do 1.01.2019r.

 • Przedstawienie "To właśnie tego wieczoru"

  Dnia, 17 grudnia 2018r.  w godzinach wieczornych uczniowie szkoły zaprezentowali montaż słowno-muzyczny nawiązujący do Świąt Bożego Narodzenia. Spektakl odbył się w Centrum Kultury Rondo dla społeczności szkolnej i rodzin uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas również Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Pan Piotr Hojan i Przewodniczący  Rady Miejskiej Pan Józef Gawron, a także osoby współpracujące i zaprzyjaźnione  ze szkołą. Dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności wzbudzając zachwyt wśród oglądających. Przedstawienie zostało przygotowane przez panie: Magdalenę Pośpiech, Ewę Starostę, Katarzynę Mądrą i Alinę Żychlińską. 

 • Zebranie z Rodzicami

  Serdecznie zapraszamy na zebranie Rady Rodziców o godz. 17.30 i na zebranie  rodziców z wychowawcami klas o godz. 18.00.

 • Dzień Seniora

  Dnia, 14 listopada nasi uczniowie wystąpili gościnnie na spotkaniu z okazji Dnia Seniora w Słocinie, organizowanego przez Radę Sołecką. Wszystkim Seniorom jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego!

 • Walizka pełna opowieści

  Nasi uczniowie uczestniczą w projekcie czytelniczym organizowanym przez Bibliotekę Publiczną. Pierwsze zajęcia o stolicy Wielkopolski - Poznaniu poprowadziła zaprzyjaźniona ze szkołą Pani Kamila Bartkowiak.

 • Narodowe Święto Niepodległości

  W piątek, 9 listopada uczciliśmy 100.rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Oprócz odśpiewania hymnu uczniowie szkoły zaprezentowali pieśni patriotyczne, żołnierskie, a także wiersze i piosenki o Ojczyźnie. Do wspólnego śpiewania dołączyli również rodzice i dziadkowie naszych uczniów, którzy przybyli do naszej szkoły, by wspólnie świętować ważną uroczystość. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i filmu na fb.

 • Dnia, 9 listopada nasza szkoła weźmie udział w akcji ogólnopolskiej zainicjowanej przez MEN, dotyczącej świętowania "Dnia Dla Niepodległej". O godz. 11:11 zaśpiewamy hymn państwowy, a także inne pieśni patriotyczne. Serdecznie zapraszamy rodziców do wspólnego śpiewania i świętowania wspaniałego wydarzenia.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę wszystkiego dobrego, satysfakcji i zadowolenia z pełnionej misji. Niech  mimo wszystkich trudności, zawsze emanuje w Was entuzjazm i nadzieja. Dziękuję za Wasze poświęcenie i szczere oddanie codziennym zmaganiom w pracy zawodowej.

   

  Katarzyna Mądra

  dyrektor szkoły

 • 14 października

  Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną i wszystkich naszych przyjaciół na Mszę Świętą w intencji wszystkich nauczycieli, pracowników, rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej w Słocinie, która odbędzie się 14 października 2018r. o godz. 11.00 w kościele pw. św. Faustyny w Grodzisku Wielkopolskim.

 • 65 lat KGW w Słocinie

  Dnia, 6 października uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Pani Ewy Starosty zaprezentowali humorystyczny program artystyczny z okazji 65. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Słocinie, a także złożyli  życzenia wszystkim członkiniom koła. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych 65 lat!

 • Pasowanie na ucznia

  Dnia, 2 października 2018r. odbyło się w naszej szkole pasowanie na ucznia. Sześcioro wspaniałych pierwszaków złożyło uroczyste ślubowanie i zaprezentowało program artystyczny. Dzieci otrzymały prezenty z rąk Pana Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej, a także z rąk wychowawcy Pani Magdaleny Pośpiech. Pani dyrektor wraz z przewodniczącą rady rodziców złożyła również podziękowanie i wyrazy uznania Panu Henrykowi Szymańskiemu - Burmistrzowi Grodziska Wielkopolskiego oraz Panu Markowi Kineckiemu - Przewodniczącemu Rady Miejskiej za szesnastoletnią współpracę ze szkołą z racji kończących się kadencji urzędowania. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie, a dzieciom gratulujemy wspaniałego występu.

   

 • Informacja o podręcznikach

  Drodzy Rodzice, informujemy, że podręczniki do kl. 1 i 2 zamawiane są przez szkołę. Państwo nie ponosicie żadnych kosztów. Indywidualnie należy zakupić tylko karty pracy do religii: dla kl. 2  "Kochamy Pana Jezusa" - D. Jackowiak, Ks. J. Szpet, dla kl. 1 „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa” - D. Jackowiak, J. Szpet.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 nastąpi 3 września 2018r.

  • o 7.25 wyjazd z Lasówek, z osiedla WP o 7.30, z ul. Leśnej  o 7.35 
  • 8.00 uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego w szkole
  • 8.30 spotkanie z wychowawcami klas oraz z rodzicami uczniów kl. 1
  • 9.15 Msza Święta w kaplicy w Słocinie 
  • 10.15 wyjazd ze Słocina, powrót do domu ok. 10.30
 • Godziny otwarcia sekretariatu

  W okresie wakacyjnym sekretariat szkoły czynny w godzinach od 8.00 do 14.00.

 • Koniec roku szkolnego 2017/2018

  W związku z kończącym się rokiem szkolnym, dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wspierali nas swoją pomocą we wszystkich działaniach dla dobra dzieci i szkoły.  Dziękuję za każde dobre słowo kierowane do nas, za przejawy zadowolenia, za zrozumienie i za atmosferę życzliwości, którą wspólnie staraliśmy się stworzyć.

  Gorąco dziękuję Rodzicom, którzy bezpośrednio angażowali się w pomoc przy organizacji zabaw karnawałowych, Festynu Rodzinnego, i innych imprez szkolnych, za poświęcenie własnego, wolnego czasu dla innych.
  Myślę, że jesteście Państwo dumni z własnych dzieci, które robią wspaniałe postępy nie tylko w nauce, ale przede wszystkim w odkrywaniu samego siebie, czego przykładem jest chociażby ostatni występ dzieci podczas festynu, zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie Zdrowe-nietrudne, zajęcie IV miejsca w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego Melting Pot. Jesteśmy z tych sukcesów bardzo dumni, gdyż to, że jesteśmy małą szkołą nie znaczy, że nic się u nas nie dzieje, wręcz przeciwnie.
  Dziękuję Rodzicom uczniów kl. 3 za zaufanie, którym obdarzyliście nas w momencie zapisania swojego dziecka do naszej szkoły. Mam nadzieję, ze spełniliśmy Państwa oczekiwania, że ten trzyletni okres w murach tej szkoły będzie miłym wspomnieniem i dobrym przygotowaniem w dalszych szkolnych zmaganiach.
  Życzę Państwu wszystkiego co najlepsze, zadowolenia i satysfakcji z sukcesów edukacyjnych Państwa dzieci w kolejnych latach.
  Życzę  słonecznych i niezapomnianych wakacyjnych wrażeń. Niech wakacje będą dla wszystkich bezpieczne i pełne radości.

  Katarzyna Mądra
  dyrektor szkoły

 • Świadczenie "Dobry start 300+"

  Świadczenie "Dobry start 300+" przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole aż do ukończenia 20. roku życia, w przypadku dziecka niepełnosprawnego do 24 roku życia. Wniosek można złożyć online już od 1 lipca przez stronę empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną oraz od 1 sierpnia drogą tradycyjną (w formie papierowej). Wniosek należy złożyć do 30 listopada 2018r. Wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy. Wnioski można również składać w tych samych instytucjach, co wniosek o 500+, czyli w urzędach miasta, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej przez gminę. Wniosek o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej trzeba złożyć w powiatowym centrum pomocy rodzinie. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy zostanie złożony w kolejnych miesiącach, to pomoc do rodziny trafi w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Świadczenie 300+ nie przysługuje dzieciom uczącym się w przedszkolu.

 • Festyn Rodzinny

  W niedzielę, 17 czerwca odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem "Cieszmy się wolnością" z inicjatywy Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego, Szkoły Podstawowej w Słocinie i Rady Sołeckiej. Do organizacji przyłączyło się również Przedszkole Gminne - Filia Słocin, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna i Centrum Kultury Rondo.  Uczniowie ze szkoły zaprezentowali program artystyczny z okazji 100. lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i 715 lecia miasta Grodzisk Wielkopolski.  Uczniowie wspaniale opowiedzieli o wydarzeniach historycznych, szczególnie zachwycili piosenką o Grodzisku "Jest takie miasto", napisaną specjalnie na tę okoliczność przez Państwo Katarzynę i Mirosława Mądrych. Pani dyrektor serdecznie podziękowała  nauczycielom: Pani Magdalenie Pośpiech i Pani Ewie Staroście za trud pracy włożony w przygotowania występu i rodzicom za pomoc w przygotowaniu odpowiednich strojów dla dzieci.  Na uwagę zasługuje piękna choreografia  Pani Ewy  do piosenki o Grodzisku, w której tańczyły dziewczynki z flagami naszego miasta i starannie przygotowana scenografia sceny, szczególnie ratusz grodziski w wykonaniu Pani Magdy. Najwięcej radości sprawiło dzieciom wypuszczenie balonów w barwach narodowych. Dziękujemy Wszystkim,  którzy zaangażowali się w przygotowania festynu, dzięki któremu społeczność mogła spędzić miłe popołudnie.

 • Nasze sukcesy

  Nasze uczennice osiągnęły wspaniałe wyniki w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego Melting Pot. Serdecznie gratulujemy Magdalenie Pol z kl. 1, za zajęcie IV miejsca na poziomie ogólnopolskim oraz Barbarze Gauzie z kl. 3, która uzyskała najwyższy wynik w szkole. To ogromny sukces, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni. Podziękowanie i gratulacje kierujemy również do Pani Marty Wasilewskiej, która podjęła się trudu przygotowania i przeprowadzenia konkursu.

strona: