• Dzień pustej klasy 2020

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Dzień pustej klasy"! W ramach akcji wszyscy uczniowie wybrali się na wycieczkę do lasu i odkrywali jego tajemnice. Rozpoznawali drzewa po liściach i korze, tworzyli atlasy drzew, przyglądali się pracy mrówek, rozwiązywali zagadki i rebusy. Po powrocie zjedli pyszne śniadanie na łonie natury! Nawet lekcje matematyki i języka angielskiego odbyły się poza murami naszej szkoły! Na koniec dnia dzieci sięgnęły po kijki i trenowały nordic walking! To był wspaniały dzień! #dzienpustejklasy2020

• Od ziarenka do bochenka

•

Skąd się bierze chleb i bułka? Wczoraj na zajęciach mieliśmy okazję pełnić rolę rolnika, młynarza, piekarza i zjadacza. Poznaliśmy drogę powstawania chleba. Samodzielnie upiekliśmy pyszne bułeczki, którymi podzieliliśmy się z innymi, bo jak mówią staropolskie przysłowia "Dałeś komu chleba, wziąłeś serce", "Kto ma chleb, ten ma wszystko".

• 1 września

• 1 września z ogromną radością powróciliśmy do szkoły, choć w nieco zmienionej aurze trwającej wciąż epidemii, jednak pełni nadziei, że będzie dobrze.

Pierwszy dzień w szkole stał się również okazją do uczczenia pamięci ofiar II wojny światowej.

• Zebranie z rodzicami

• Dnia, 2 września 2020r. odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów kl. 2 i 3 o godz. 17.00 w szkole. Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa (odpowiednia odległość, maseczka, rękawice lub dezynfekcja rąk).

• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

• 1 września

8.00 – Msza Święta w kaplicy w Słocinie (obowiązują maseczki i zachowanie odpowiedniego odstępu)

9.00 – spotkanie uczniów kl. 2 i 3 z wychowawcami klas w szkole

Ze względu na trwającą epidemię rodzice lub opiekunowie uczniów klasy 2 i 3 nie wchodzą na teren szkoły! Wszystkie informacje zostaną przekazane uczniom i poprzez e-dziennik.

Rodziców  i  uczniów  klasy pierwszej zapraszamy na  spotkanie organizacyjne z wychowawcą o godz. 9.00  w sali nr  3 (obowiązują maseczki i zachowanie odpowiedniego odstępu).

Plan dowozu:

Biała Wieś  godz. 7:20, Lasówki godz.7:25, ul. Leśna  godz. 7:35

Wyjazd ze Słocina ok. 9.45

• Wyprawka pierwszoklasisty na rok szkolny 2020/21

•

1. Blok techniczny z białymi i kolorowymi kartkami A4

2. Papier kolorowy A4

3. Teczka z gumką – 2 szt.

4. Farby plakatowe

5. Nożyczki

6. Pędzle cienki, grubszy

7. Klej w sztyfcie magic i zwykły

8. Patyczki matematyczne

9. Zeszyt 16-kartkowy w linie

10. Zeszyt 16-kartkowy w kratkę - 3

11. Długopis niebieski wymazywalny

12. Ołówek

13. Strój na w-f  (spodnie dresowe, krótkie spodenki, biała bluzka, bluza, buty sportowe)

14. Obuwie do chodzenia w szkole

15. Ryza papieru ksero

16. Ręcznik

17. Religia: rodzice nie zakupują podręcznika

18. Zeszyt A4 w kratkę z miękką okładką do języka angielskiego

19. Chusteczki higieniczne w dużym pudełku

20  Małe liczydło

21. Plastelina

22. Kredki (jeśli jest możliwość to kredki bambino w drewnianej oprawie)

Podręczniki szkolne zamawia szkoła. Są one darmowe.

Codziennie plastikowy kubek do herbaty, śniadanie, słodycze w tylko w środy.

Bardzo prosimy w miarę możliwości podpisać wszystko imieniem i nazwiskiem  dziecka.

• Wakacyjny konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży

• Wojewoda Wielkopolski zaprasza dzieci i młodzież z wielkopolskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn. „Wakacje z rodziną, to jest to!”. Wystarczy zrobić zdjęcie i przesłać na adres konkursfotograficzny@poznan.uw.gov.pl wraz z załącznikami. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: dokumenty szkoły - regulamin konkursu fotograficznego. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

• Godziny pracy sekretariatu

• W okresie wakacyjnym sekretariat szkoły będzie czynny od 27.06.2020r. do 8.07.2020r., 3.08.2020r., 17.08.2020r. do 31.08.2020r.,  w godzinach od 8.00 do 15.00.

• Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

• Ten rok szkolny zapadnie w naszej pamięci szczególnie. Pandemia koronawirusa zmieniła świat, również ten nasz. Na cztery miesiące przed końcem szkolnych zmagań pojawiło się zdalne nauczanie, a uroczystość zakończenia roku szkolnego również przebiegała w innym niż do tej pory charakterze.