• Godziny otwarcia sekretariatu

• W okresie wakacyjnym sekretariat szkoły czynny będzie od 28.06.2021r. do 9.07.2021r., 9.08.2021r., od 16.08.2021r. do 31.08.2021r. w godzinach od 8.00 do 14.00

• Wakacje

• Życzymy wszystkim bezpiecznych, pięknych i słonecznych wakacji, pełnych przygód oraz niezapomnianych wrażeń.

• Nagrodzeni uczniowie w konkursie KRUS

• Dnia, 21 czerwca uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym "Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat wypadkom zapobiegamy" zostali obdarowani upominkami przez KRUS. Serdecznie dziękujemy za pamięć o naszych uczniach. Dzieci wysłuchały także listu skierowanego do nich przez Panią Aleksandrę Hadzik Prezes KRUS o bezpiecznych wakacjach.

• Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej Bel Canto

• We wtorek, 15 czerwca 2021r. nasza szkoła już po raz piętnasty zorganizowała Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej Bel Canto dla uczniów z klas I-III uczących się w szkołach na terenie naszej gminy. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego - Pan Piotr Hojan. Mimo, że uczniowie w tym roku szkolnym większość miesięcy spędzili na nauce zdalnej, zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny i wspaniale zaśpiewali przygotowane piosenki. W eliminacjach udział wzięło 19 uczestników, których oceniali muzycy: Renata Kubale i Mirosław Mądry.

Wyniki konkursu: I miejsce Emilia Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim, II miejsce Nikodem Biniak ze Szkoły Podstawowej w Słocinie, III miejsce Zofia Strugała ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim.

Wyróżnienia otrzymali: Lena Maik, Weronika Serwa i Dorota Kałek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim, Barbara Kmiecik ze Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie,  Oliwia Łyskawińska i Gabriel Mościcki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim.

Wszyscy wykonawcy otrzymali  upominki ufundowane przez Gminę Grodzisk Wielkopolski, a laureaci dyplomy i pamiątkowe statuetki.

Bardzo cieszymy się z sukcesu naszego ucznia kl. 3 - Nikodema, który pięknie zaśpiewał piosenkę "A ja mam psa", otrzymując II miejsce.

Serdecznie gratulujemy wykonawcom i dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali dzieci do występu, a także pomogli w organizacji  konkursu.

• I miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym

• 28 maja 2021r. w Szkole Podstawowej w Kąkolewie odbył się Gminnym Konkurs Ortograficzny, w którym Wiktor Kaczmarek - uczeń klasy 3 zdobył I miejsce. Serdecznie gratulujemy Wiktorowi i życzymy dalszych sukcesów.

• Klasowy konkurs plastyczny

• W klasie pierwszej odbył się kosmiczny konkurs plastyczny! Dzieci wspólnie z rodzicami i rodzeństwem włożyli ogrom pracy w przygotownie prac konkursowych. Przestrzenne prace przedstawiające kolejne planety Układu Słonecznego były ciekawe i bardzo oryginalne. Wychowawczyni klasy miała bardzo trudne zadanie oceniając pracę pierwszaków, dlatego poprosiła o pomoc uczniów i nauczycieli starszych klas. Ostatecznie udało się ustalić werdykt: miejsce I - Jonasz Owczarek, miejsce II - Marcel Woźniczak i Leon Kuleczka, miejsce III- Zuzanna Kortus. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!

• Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego

• Jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem "Przyroda w poezji dziecięcej".  Wiersze zaprezentowało 10 uczniów, spośród których jury wybrało laureatów: I miejsce zdobył Nikodem Biniak z kl.3, II miejsce Zuzanna Kortus z kl.1, III miejsce Czesława Szamer z kl. 3. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zwycięzcom wspaniałych prezentacji.

• Święta majowe

• Życzymy Wszystkim radosnego i pięknego świętowania dni majowych związanych z ważnymi dla naszego narodu wydarzeniami historycznymi.

• Życzenia świąteczne

• Radosnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych nadziei i spokoju,

czasu na zadumę i refleksję

nad sensem życia,

a także wszelkiej pomyślności

oraz wiosennego optymizmu

życzą

Dyrektor, Nauczyciele,

Pracownicy i Uczniowie

Szkoły Podstawowej

w Słocinie

• Szkolny Konkurs Recytatorski

• Dnia, 31 marca 2021r. odbędzie się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Przyroda w poezji dziecięcej". Chętni uczniowie zgłaszają swój udział u wychowawców klas wraz z tytułem wiersza, który będą recytować. Proponujemy znaleźć wiersze o szeroko rozumianej tematyce przyrodniczej, ekologicznej, o zwierzętach, itp. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

• Rekrutacja uczniów do szkół podstawowych w gminie Grodzisk Wielkopolski

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w dniach  01.03.2021 r.  –  26.03.2021 r. odbędą się zapisy uczniów do klasy I Szkoły Podstawowej w Słocinie na rok szkolny 2021/2022 w ramach postępowania rekrutacyjnego, zamieszkałych poza obwodem danej szkoły.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną proponujemy Państwu zapisanie dziecka mieszkającego poza obwodem danej szkoły do klasy I na rok szkolny 2021/2022 za pomocą:

- formularza elektronicznego, dostępnego na stronie internetowej spslocinslocin1.edupage.org

- poczty elektronicznej – skan wypełnionego wniosku należy przesłać na adres e-mail spslocin@edugrodzisk.pl

GRODZISK_REKRUTACJA-WNIOSEK-SZKOLA.doc​​​​​​​