• Zapisy uczniów do klasy I Szkoły Podstawowej w Słocinie

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Słocinie informuje, że w dniach
              od 8 lutego 2021 r.  do 26 lutego 2021 r. nastąpią zapisy uczniów do klasy I Szkoły Podstawowej w Słocinie na rok szkolny 2021/2022, zamieszkałych
              w obwodzie szkoły. Rodzice dokonujący zapisu dziecka do klasy I wypełniają druk: karta zgłoszenia dziecka do szkoły podstawowej.

- formularza elektronicznego, dostępnego na stronie internetowej spslocinslocin1.edupage.org

- poczty elektronicznej – skan wypełnionego wniosku należy przesłać na adres e-mail szkoły: spslocin@edugrodzisk.pl

Karta zgłoszenia dziecka i wykaz obwodu szkół znajduje się w zakładce:

O szkole - dokumenty szkoły.

W razie pytań lub chęci uzyskania pomocy proszę dzwonić do szkoły pod nr tel. 61 44 45 790

• Zapisy uczniów do klasy IV Szkoły Podstawowej w Grąblewie

• Informuję, że dzieci zamieszkałe w Słocinie od IV klasy należą do obwodu Szkoły Podstawowej w Grąblewie.

W dniach od 8 lutego 2021 r. nastąpią zapisy uczniów do klasy IV Szkoły Podstawowej w Grąblewie na rok szkolny 2021/2022 zamieszkałych w obwodzie szkoły. Rodzice dokonujący zapisu dziecka do klasy IV wypełniają druk: karta zgłoszenia dziecka do szkoły podstawowej. W związku z aktualną sytuacją zagrożenia epidemiologicznego w naszym kraju oraz czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty proponujemy Państwu zapisanie dziecka za pomocą:

- formularza elektronicznego, dostępnego na stronie internetowej: spgrablewo@edupage.org

- poczty elektronicznej – skan wypełnionego wniosku należy przesłać na adres e-mail szkoły: spgrablewo@edugrodzisk.pl.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grąblewie

• Rozpoczęcie zajęć stacjonarnych

• Od 18 stycznia 2021r. rozpoczynamy zajęcia stacjonarne w szkole w klasach 1-3. Szczegóły związane z powrotem dzieci do szkół będą przesłane do rodziców poprzez platformę Librus (e-dziennik).

• 11 listopada

• W piątek, 6 listopada uczniowie klasy 3 wraz z wychowawcą klasy  przygotowali prezentację i warsztaty edukacyjne dla swoich młodszych kolegów z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

• Niech piękne słowo dziękuję

wyrazi wdzięczność za starania i poświęcenie

w codziennej pracy zawodowej.

Niech nigdy nie zabraknie entuzjazmu,

zrozumienia i zapału

w kształtowaniu osobowości małego człowieka.

Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły

życzę wszystkiego dobrego.

• Pasowanie na ucznia

• We wtorek, 13 października w Szkole Podstawowej w Słocinie odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. W innej niż dotychczas atmosferze, bez rodziców, gości i przyjaciół szkoły, bo tylko w gronie uczniowskim,  pierwszaki zaprezentowały program artystyczny pod kierunkiem wychowawcy Ewy Starosty. Dzieci  popisały się swoimi umiejętnościami i złożyły uroczyste ślubowanie. Dyrektor szkoły Katarzyna Mądra pasowała pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Słocinie. Bohaterowie uroczystości otrzymali upominki od Samorządu Grodziskiego  i słodkie niespodzianki wraz z dyplomami od wychowawcy klasy.

• Biliśmy rekord w czytaniu książek!

• 8 października wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Akcja realizowana była w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". W ramach akcji uczniowie i nauczyciele spędzali przerwy z ulubionymi książkami. Dzieci miały okazję wysłuchać opowiadania czytanego przez Panią Dyrektor Katarzynę Mądrą oraz bajki w języku angielskim czytaną przez Panią Martę Wasilewską. Do współpracy zachęciliśmy szkoły z całej Polski!

Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie

Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Kuźni

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie

Szkoła Podstawowa nr 16 w Zespole Szkół nr 1 im. gen. I. Ziętaka w Katowicach

Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Borku Starym

Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi im. Twórców Polskiej Miedzi w Jędrzychowie

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mistowie

Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Psarach Starej Wsi.

Wszystkich szkołom serdecznie dziękujemy za wspólne dołączenie do akcji! Czytelnicze przerwy okazały się strzałem w dziesiątkę!

• Rekolekcje

• 5 i 6 października nasi uczniowie uczestniczyli w REKOLEKCJACH MARYJNYCH związanych z nawiedzeniem kopii obrazu Ikony Jasnogórskiej. Rekolekcje przeprowadził ks. Tadeusz Bachorz, któremu serdecznie dziękujemy.

• Światowy Dzień Uśmiechu

• Dziękujemy samorządowi uczniowskiemu za przygotowanie i zorganizowanie Światowego Dnia Uśmiechu w naszej szkole! Śmiech to zdrowie, zatem uśmiechajmy się częściej!