• Światowy Dzień Jabłka

• Dnia 28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. W tym dniu wszyscy smakowali zdrowe, soczyste jabłka. Uczniowie rozwiązywali zagadki, labirynty i łamigłówki związane z jabłkiem.

Stare angielskie przysłowie mówi, że jedno jabłko dziennie "trzyma doktora z daleka". Tak więc jedzmy nasze polskie jabłka.

• Produkcja chleba i masła

• Omawiając tematykę dotyczącą historii, produkcji i rodzajów chleba oraz sposobu produkcji mleka i przetworów mlecznych, uczniowie rozpoznawali i smakowali różne chleby i sami przygotowali masło.

• Eksperymentujemy

• Uczniowie klasy III sprawdzali, co pływa, a co tonie. Wniosek jest prosty, ciężar przedmiotów powoduje, że toną. Lekkie przedmioty utrzymują się na wodzie. Ale.... plastelina, która jest ciężka, zbita w kulkę tonie. Jeśli jednak zrobimy z niej miseczkę, będzie pływać

• Samorząd Uczniowski

• Po przeprowadzonych wyborach w skład Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej w Słocinie weszli:

Przewodniczący: Leon Kuleczka z klasy III,

Liliana Juchacz z klasy II,

Marcel Woźniczak z klasy III,

Maks Woźniczak z klasy I.

• Grzybobranie 2022 r.

• Dnia 23 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Słocinie wybrali się do pobliskiego lasu na grzyby. Każdy znalazł jakiś dorodny grzybek. Zebrane grzyby dzieci zabrały do domów.

• Pożegnanie pani Aliny

• 1 września pożegnaliśmy panią Alinę Żychlińską, która po 16 latach pracy w naszej szkole odeszła na emeryturę.

Serdecznie  dziękujemy  za  wieloletnią współpracę, za poświęcenie  i ogrom serca.

Życzymy  Pani, aby  kolejny etap życia obfitował w zdrowie,  pomyślność i spokój.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• W czwartek 1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Inaugurację roku szkolnego poprzedziła msza św. w kaplicy w Słocinie. Po mszy św. uczniowie starszych klas, przedstawili program artystyczny. Pani Dyrektor Katarzyna Mądra życzyła uczniom, rodzicom i nauczycielom wielu sukcesów i dobrych wspomnień.

W 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej, minutą ciszy uczczono pamięć poległych podczas działań zbrojnych.

• Zakup obiadów na nowy rok szkolny

• Stołówki Gminne przedstawiają ofertę zakupu obiadów w nowym roku szkolnym. Prosimy zainteresowane osoby o zapoznanie się. Deklaracje należy złożyć w siedzibie Stołówek Gminnych.

• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

• Serdecznie zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego, która odbędzie się 1 września 2022r.

8.00 - Msza Święta w kaplicy w Słocinie

8.45 - apel

9.00 - zebranie dla rodziców uczniów klasy 1, spotkania z wychowawcami klasy 2 i 3

• Komunikat

• Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim poszukuje nauczycieli języka polskiego (w tym, nauczycieli emerytowanych) w celu prowadzenia zajęć z języka polskiego dla dzieci z Ukrainy w miesiącu sierpniu 2022 roku.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać swoją kandydaturę do dnia 26 lipca 2022 r. (wtorek), wysyłając e-mail na adres:

sekretariat@cuwgrodzisk.pl  lub osobiście w siedzibie Centrum Usług Wspólnych w Grodzisku Wielkopolskim przy ulicy Powstańców Chocieszyńskich 23D w Grodzisku Wielkopolskim, II piętro, pokój nr 6 (sekretariat).