• Obiady

• Rodziców, którzy planują zakupić dla dziecka obiady w roku szkolnym 2023/2024 informujemy, żeby śledzili wiadomości na stronie internetowej Stołówek Gminnych, gdzie ukażą się stosowne dokumenty. Przypominamy, że deklaracje należy składać w sekretariacie Stołówek Gminnych.

• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego nastąpi 4 września 2023r.

8.00 - Msza Święta w kaplicy (poświęcenie tornistrów uczniom kl. 1)

8.45 - uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w szkole

9.15 - zebranie z rodzicami uczniów kl. 1, spotkania uczniów kl. 2 i 3 z wychowawcami klas

• Wakacje 2023

• Kochani, życzymy Wam słonecznych i wspaniałych wakacji, pełnych wrażeń, przygód i nowych odkryć.

• Funkcjonowanie sekretariatu w lipcu

• W okresie wakacyjnym sekretariat szkoły czynny będzie od 26 czerwca do 7 lipca 2023r. w godzinach od 8.00 do 14.00. W razie potrzeby prosimy napisać e-mail na adres spslocin@edugrodzisk.pl

• Życzenia wakacyjne Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

• Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele,
              Drodzy Uczniowie,

Rok szkolny 2022/2023 dobiega końca, a jakby niedawno się zaczął…

Codzienna rutyna wyznaczana szkolnym planem lekcji oraz pozalekcyjnymi aktywnościami: treningami sportowymi, lekcjami językowymi, zajęciami rozwijającymi pasje i zainteresowania powoduje, że czas płynie równym, odmierzanym krótkimi weekendami, szybkim tempem.

I tak oto przed nami początek wakacji.

Niezależnie gdzie i w jakiej formie upływać będą wakacyjne dni, życzę, by te dziesięć tygodni były czasem oderwania od rutyny i schematów dnia codziennego. Niech przyniosą oddech, odpoczynek, a także spowolnienie tempa życia, moment zatrzymania, by poczuć wewnętrzną radość, lekkość oraz przypływ energii.

Życzę również, by nie był to okres zupełnej bezczynności; by nie zabrakło aktywności, atrakcji, odkrywania nowych miejsc, poznawania ciekawych osób i historii.

Zachęcam, szczególnie dzieci i młodzież, do wakacyjnego czytania, pisania listów, być może pamiętników… Pamiętajcie o zasadach korzystania z kąpielisk czy szlaków górskich. Przywieźcie z powrotem mnóstwo wspomnień i przygód.

Życzę Wszystkim udanych wakacji!

Wielkopolski Kurator Oświaty
              Robert Gaweł

• Grodziskie Piwobranie

• W niedzielę, 18 czerwca 2023r. uczennice naszej szkoły: Lilianna Hohm, Justyna Huchwajda i Karina Raj zaprezentowały się na wielkiej scenie, śpiewając radosne piosenki przed grodziską publicznością w ramach Grodziskiego Piwobrania. Gratulujemy wspaniałego występu.

• Spektakl "Królewna Śnieżka"

• W poniedziałkowe popołudnie w Centrum Kultury Rondo w Grodzisku Wielkopolskim, dzieci z koła teatralnego naszej szkoły zaprezentowały dla rodziców i bliskich przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka". Widzowie mogli podziwiać wspaniałe przygotowanie uczniów, którzy zaprezentowali swoje zdolności aktorskie i spędzić czas w baśniowej atmosferze. Serdecznie gratulujemy małym aktorom i Pani Magdalenie Pośpiech - opiekunowi koła.

• Szkolna wycieczka do Wrocławia

• Dnia, 30 maja odbyliśmy wycieczkę do Wrocławia. Zwiedziliśmy Afrykarium, ZOO, Ogród Japoński, a także mieliśmy okazję podziwiać taniec pięknych fontann.

• Występ dzieci z koła teatralnego

• Uczniowie z koła teatralnego zaprezentowali niezapomnianą bajkę "Królewna Śnieżka" dla widzów konkursu gminnego Bel Canto. Serdecznie gratulujemy wspaniałego kunsztu aktorskiego dzieciom i reżyserskiego Pani Magdalenie Pośpiech.

• Bel Canto 2023

• Dnia, 9 maja 2023r. odbył się XVII Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej Bel Canto organizowany przez  Szkołę Podstawową w Słocinie dla uczniów klas I-III z naszej gminy, pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego. Jury w składzie: Renata Kubale i  Mirosław Mądry wytypowali laureatów, którymi zostali: I miejsce Karina Raj, II miejsce Justyna Huchwajda, III miejsce Lilianna Hohm ze Szkoły Podstawowej w Słocinie. Wyróżnienia otrzymali: Kinga Flisiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim, Lena Maik i Klaudia Bużek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim, Lena Karczewska ze Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie. Serdecznie gratulujemy małym artystom pięknych prezentacji wokalnych ! Wszystkie dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez Gminę Grodzisk Wielkopolski i Szkołę Podstawową w Słocinie. Pamiątkowe statuetki wręczył Zastępca Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego - Pan Marcin Brudło. Podczas przerwy widzowie mogli obejrzeć przedstawienie „Królewna Śnieżka” przygotowane przez dzieci z koła teatralnego w Słocinie, pod kierunkiem Pani Magdaleny Pośpiech. Pani dyrektor podziękowała nauczycielom za przygotowanie uczestników, jurorom, Centrum Kultury Rondo, nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc w organizacji konkursu.

• Wizyta Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego

• W poniedziałek 24 kwietnia gościliśmy w naszej szkole, wyjątkiwego gościa Abp Stanisława Gądeckiego - metropolitę poznańskiego. Dziewczynki z klasy II przygotowały krótki występ artystyczny pod kierunkiem Pani Katarzyny Mądrej. Wykonały choreografię do piosenki "Góry do góry", którą miło zaskoczyły Arb S. Gądeckiego, ponieważ w żadnej innej szkole, jeszcze jej nie słyszał. Następnie spotkał się z Panią Dyrektor K. Mądrą. Bardzo spodobała się Arcybiskupowi nasza mała Szkoła Podstawowa w Słocinie, w której każdy może się czuć jak w rodzinie.

Wieczorem udzielił Sakramentu Bierzmowania w parafii pw. św. Faustyny w Grodzisku Wlkp.