• Gminny konkurs "Rodzina jak z bajki"

• Gminny konkurs "Rodzina jak  z bajki" organizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim został rozstrzygnięty. Wśród laureatów z naszej szkoły znalazły się: Alicja Baumann z kl. 2 i  Michalina Borowska z kl. 3. Serdecznie gratulujemy. Wszyscy uczniowie zostali obdarowani słodkim upominkiem.

• Przedstawienie o Bożym Narodzeniu

• W poniedziałkowy wieczór, po kilku latach przerwy spotkaliśmy się w Centrum Kultury Rondo w Grodzisku Wielkopolskim, aby przedstawić naszym bliskim i przyjaciołom szkoły montaż słowno-muzyczny o Bożym Narodzeniu. W refleksyjny sposób słowem, śpiewem i tańcem opowiedzieliśmy o najpiękniejszych narodzinach na Ziemi.

• Spotkanie z górnikiem

• W środę 7 grudnia gościliśmy w naszej szkole górnika, Pana Damiana Szymankiewicza. Ubrany w odświętny mundur galowy - przybliżył nam na czym polega zawód górnika naftowca. Zaprezentował swój mundur, opowiedział o jego elementach - złotych guzikach i oznaczeniach na mundurze. Pokazał uczniom górniczą czapkę - czako. Na podstawie prezentacji multimedialnej przedstawił proces wydobywania ropy naftowej, gazu i węgla. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć, w jaki sposób działa lampa naftowa. Wynalazcą pierwszej lampy naftowej jest Ignacy Łukasiewicz.

• Mikołajkowo

• Bardzo dziękujemy Pani Zofii, Heni, Krysi, Eli i Wiesi z Koła Gospodyń Wiejskich w Słocinie, za cudowną atmosferę podczas pieczenia kruchych ciasteczek.

• Podsumowanie akcji "Lidl dla szkół"

• Dziękujemy za udział w akcji "Lidl dla szkół"  i za przekazane talenciaki na konto naszej szkoły. Otrzymaliśmy nagrodę - piłki, które będziemy wykorzystywać na lekcjach wychowania fizycznego.