• Pasowanie na ucznia

• W czwartek, 20 października w Szkole Podstawowej w Słocinie odbyła się uroczystość pasowania na ucznia.  Pierwszaki, w skład których wchodzą sami chłopcy, na ten szczególny dzień przygotowały pod kierunkiem wychowawcy Magdaleny Pośpiech program artystyczny, w którym pokazały swoje dotychczasowe umiejętności. Po uroczystym złożeniu ślubowania, dyrektor szkoły Katarzyna Mądra pasowała pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Słocinie. Życzenia z tej okazji złożył również w imieniu Samorządu Grodziskiego  Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan. Rodzice uczniów przygotowali wspaniały poczęstunek dla wszystkich gości i małych bohaterów uroczystości.

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły

dziękuję za ogrom serca, trud

i zaangażowanie w codziennej pracy.

Życzę zdrowia, satysfakcji i wielu twórczych pomysłów,

a także zapału, uznania oraz poczucia dumy z bycia nauczycielem.

• Suszone przekąski z jabłek

• Jesień już mocno puka do naszych drzwi i powoduje, że coraz mniej przebywamy na świeżym powietrzu, a  więcej czasu spędzamy przed komputerem lub telewizorem. Proponujemy Wam przyjemne zajęcie polegające na przygotowaniu suszonych jabłek, które będą zdrową przekąską podczas jesiennych wieczorów.

• Dzień Chłopaka

• 30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Każda okazja do sprawiania sobie przyjemności jest dobra. Dziewczynki rozdały chłopcom słodki upominek i złożyły najserdeczniejsze życzenia.

• Światowy Dzień Jabłka

• Dnia 28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. W tym dniu wszyscy smakowali zdrowe, soczyste jabłka. Uczniowie rozwiązywali zagadki, labirynty i łamigłówki związane z jabłkiem.

Stare angielskie przysłowie mówi, że jedno jabłko dziennie "trzyma doktora z daleka". Tak więc jedzmy nasze polskie jabłka.

• Produkcja chleba i masła

• Omawiając tematykę dotyczącą historii, produkcji i rodzajów chleba oraz sposobu produkcji mleka i przetworów mlecznych, uczniowie rozpoznawali i smakowali różne chleby i sami przygotowali masło.

• Eksperymentujemy

• Uczniowie klasy III sprawdzali, co pływa, a co tonie. Wniosek jest prosty, ciężar przedmiotów powoduje, że toną. Lekkie przedmioty utrzymują się na wodzie. Ale.... plastelina, która jest ciężka, zbita w kulkę tonie. Jeśli jednak zrobimy z niej miseczkę, będzie pływać

• Samorząd Uczniowski

• Po przeprowadzonych wyborach w skład Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej w Słocinie weszli:

Przewodniczący: Leon Kuleczka z klasy III,

Liliana Juchacz z klasy II,

Marcel Woźniczak z klasy III,

Maks Woźniczak z klasy I.

• Grzybobranie 2022 r.

• Dnia 23 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Słocinie wybrali się do pobliskiego lasu na grzyby. Każdy znalazł jakiś dorodny grzybek. Zebrane grzyby dzieci zabrały do domów.