• Ekologiczna lekcja

• W środę, 11 maja odbyły się w naszej szkole ciekawe lekcje o tematyce ekologicznej, które przeprowadził Pan Maciej Jaśkowiak. Uczniowie mieli okazję poznać ciekawostki o życiu pszczół, kompostowaniu, segregacji śmieci i ogrodach deszczowych.

• Bel Canto 2022

• We wtorek, 10 maja 2022r.  Szkoła Podstawowa w Słocinie już po raz szesnasty zorganizowała Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej Bel Canto dla uczniów z klas I-III uczących się w szkołach na terenie naszej gminy. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego - Pan Piotr Hojan. W eliminacjach udział wzięło 14 uczestników, których oceniali muzycy: Renata Kubale i Mirosław Mądry. Na scenie wybrzmiały piękne tony dziecięcych piosenek, które wprawiły wszystkich w wiosenny nastrój.

Wyniki konkursu: I miejsce Oliwia Łyskawińska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim, II miejsce Lilianna Hohm ze Szkoły Podstawowej w Słocinie, III miejsce Zofia Strugała ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim. Wyróżnienia otrzymali: Weronika Serwa i Dorota Kałek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim oraz Karina Raj ze Szkoły Podstawowej w Słocinie. Wszyscy wykonawcy otrzymali  upominki ufundowane przez Gminę Grodzisk Wielkopolski, a laureaci dyplomy i pamiątkowe statuetki, które wręczył Pan Marcin Brudło – zastępca Burmistrza naszego miasta.