• Aktualności

  • Aktualności

            • Biegana tabliczka mnożenia

            • Uczniowie klasy 3 uczestniczyli w zawodach sportowo-edukacyjnych „Biegana tabliczka mnożenia”. Dzieci poprzez ruch, zabawę oraz konkurencje biegowe na czas utrwalały i doskonaliły umiejętność mnożenia w zakresie 100. Podczas wykonywania zadań ćwiczyły szybkie liczenie i sprawność rachunkową. Wydarzeniu towarzyszyła zdrowa rywalizacja, dużo ruchu oraz radości ze wspólnej zabawy.

            • Dzień bez plecaka

            • 22 czerwca 2026 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień bez Plecaka. Uczniowie stanęli na wysokości zadania, zamieniając tradycyjne plecaki na przedmioty codziennego użytku. Na korytarzach można było spotkać osoby z walizkami, kuferkami, a nawet z poszewkami na poduszki. Akcja udowodniła, że nasi uczniowie są bardzo kreatywni, mają ogromną wyobraźnię i duże poczucie humoru!

            • Żakinada

            • W niedzielne popołudnie uczniowie naszej szkoły przeszli korowodem przebierańców podczas żakinady. Zaprezentowali również swoje talenty podczas Grodziskiego Piwobrania. Gratulujemy wszystkim artystom odwagi i zaangażowania.

            • Kwiatowe witraże

            • Piękna wiosenna łąka zainspirowała uczniów klasy 3 do stworzenia witraży, w których najważniejszym elementem pierwszego planu były kwiaty.

            • Bezpieczne wakacje

            • 9 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z policjantką oraz przedstawicielką Sanepidu. Podczas prelekcji dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie i zdrowo spędzać wakacje. Omówiono zasady bezpieczeństwa nad wodą, w górach, na drodze oraz podczas zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie otrzymali także cenne wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia i dbania o swoje zdrowie podczas letniego wypoczynku.

            • Dzień Dziecka

            • Z okazji Dnia Dziecka uczniowie uczestniczyli w pieszej wycieczce do lasu. Na miejscu zorganizowaliśmy piknik, podczas którego dzieci mogły miło spędzić czas na świeżym powietrzu. Na zakończenie wspólnego świętowania wszyscy udali się na pyszne  lody.

            • Jubileusz 80-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Słocinie

            • Osiemdziesiąt lat działalności to piękny czas pełen poświęcenia, trudu i wielkich czynów. Z okazji tego niezwykłego Jubileuszu uczniowie naszej szkoły podziękowali za wielkie serca i troskę o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców.

              Życzymy Wam, aby Wasza trudna służba była zawsze źródłem ogromnej satysfakcji i zasłużonego szacunku. Niech nigdy nie zabraknie Wam zdrowia, sił oraz wsparcia najbliższych

            • Wycieczka do Laboratorium Wyobraźni

            • Podczas wizyty w  Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu uczniowie naszej szkoły mogli połączyć naukę z zabawą, biorąc udział w interaktywnych wystawach, warsztatach oraz seansach w planetarium.  

            • Konkurs plastyczny

            • Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Szymon Kasperczak, zdobył III miejsce w konkursie plastycznym „Straż pożarna oczami dziecka”. Serdecznie gratulujemy  sukcesu!

            • Międzynarodowy Dzień Języka Angielskiego

            • Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Angielskiego w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas 1–3.

              Uczestnicy zmierzyli się z ciekawym zadaniem – wykonaniem angielskich kaligramów, czyli rysunków tworzonych ze słów układających się w obraz związany z ich znaczeniem.

              Wszystkie prace były bardzo pomysłowe, ciekawe i wykonane z ogromnym zaangażowaniem, dlatego jury miało trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzców .

              Wyniki konkursu:

              I miejsce – Klaudia Żychlińska, Maria Banach

              II miejsce – Igor Rosołek, Patrycja Dolata

              III miejsce – Tobiasz Lemański, Dawid Kaszkowiak

              Dyplomy za udział otrzymali również: Borys Bilski, Szymon Kasperczak, Dawid Kałek, Alicja Kaszkowiak, Kajetan Juchacz, Blanka Pabin oraz Amelia Gawron .

              Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i życzymy dalszego rozwijania swoich talentów!

            • Wizyta w bibliotece

            • W czwartek, 14 maja skorzystaliśmy z zaproszenia Biblioteki Publicznej w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie mieliśmy możliwość poznać autorkę książek dla dzieci Panią Annę Kaźmierak. Pani Anna ciekawie opowiadała o swoich książkach i przeprowadziła ciekawe warsztaty plastyczne. 

               

            • Gminny konkurs udzielania pierwszej pomocy


            • W czwartek 14 maja, w Szkole Podstawowej w Ptaszkowie odbyła się XVII edycja gminnego konkursu udzielania pierwszej pomocy, organizowanego w ramach programu “Ratujemy i uczymy ratować”. Reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie klasy III- Dawid Kaszkowiak, Dawid Kałek oraz Igor Rosołek, którzy udowodnili, że nawet najmłodsi potrafią zachować zimną krew i skutecznie udzielić pomocy.

               

            • Dzień sportu

            • Dnia 12 maja odbył się długo wyczekiwany Dzień Sportu.  Uczniowie wzięli udział w różnych konkurencjach sportowych. Na zakończenie chłopcy  rozegrali mecz piłki nożnej  a dziewczyny zagrały w zbijaka. Dzięki  trenerom UKS Dyskobolia - Bartoszowi Humerskiemu i Przemysławowi Wojciechowskiemu ten dzień był pełen emocji, zdrowej rywalizacji i uśmiechu. Dziękujemy serdecznie . Gratulujemy wszystkim  uczestnikom i już nie możemy doczekać się kolejnego Dnia Sportu w naszej szkole!

            • Ogólnopolski konkurs Superbohater

            • Link do konkursu: https://bookland.com.pl/konkurs-bohater-z-wyobrazni

              Zachęcamy naszych uczniów do udziału - przygotujcie komiks o superbohaterze . Pokażcie jego lub jej wyjątkowe zdolności, to, komu pomaga, oraz wyzwanie, z którym musi się zmierzyć. Może to być historia o ratowaniu świata, wsparciu przyjaciela, pokonaniu trudności albo niezwykłej przygodzie w wymyślonym świecie.

            • Świetlica na medal

            • Z radością informujemy, że w roku szkolnym 2025/2026 nasza świetlica brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Świetlica na medal” .

              Celem projektu była:

              - integracja zespołu świetlicowego

              - rozwijanie umiejętności pracy w grupie

              - kształtowanie empatii i wrażliwości na potrzeby innych.

              Projekt promował świetlicę jako miejsca kreatywnej aktywności uczniów. Uczniowie naszej świetlicy przez siedem miesięcy realizowali różnorodne działania zaproponowane przez autorów projektu.

              Brawo dla naszych świetliczaków.

               

            • Bel Canto

            • We wtorek, 5 maja 2026r.  Szkoła Podstawowa w Słocinie już po raz dwudziesty zorganizowała Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej Bel Canto dla uczniów z klas I-III uczących się w szkołach na terenie naszej gminy. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego - Pan Piotr Hojan. W eliminacjach udział wzięło 18 uczestników, których oceniali muzycy: Renata Kubale, Monika Wielgosz i Mirosław Mądry. Na scenie wybrzmiały piękne tony dziecięcych piosenek, które wprawiły wszystkich w miły nastrój. 

              Wyniki konkursu: I miejsce Amelia Żytkowiak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim, II miejsce Hanna Buda ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim, III miejsce Ignacy Sroka ze Szkoły Podstawowej w Słocinie. Wyróżnienia otrzymały: Urszula Kaźmierczak i Julia Kaczmarek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim, Nina Karczewska i Magdalena Langner ze Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie, Amelia Sokołowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim.

              Wszyscy wykonawcy otrzymali  upominki ufundowane przez Gminę Grodzisk Wielkopolski i Szkołę Podstawową w Słocinie, a laureaci dyplomy i pamiątkowe statuetki. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych prezentacji muzycznych.

              Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali dzieci do konkursu i wszystkim szkołom, które przez 20 lat współtworzyły z nami ten konkurs przyczyniając się do rozwijania młodych talentów.

            • Święta majowe

            • 30 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w uroczystym apelu z okazji zbliżających się świąt majowych. Odśpiewanie hymnu rozpoczęło uroczystość. Następnie uczniowie przypomnieli historię ustanowienia  w naszym państwie święta  1 Maja, Dnia Flagi Reczpospolitej Polskiej oraz Święta Konstystucji 3 Maja.  Cieszymy się, że obchodziliśmy uroczystość wspólnie  z rodzicami i zaproszonymi dziećmi  z przedszkola. 

            • Dzień Ziemi

            • Dnia 22 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi. Nasi uczniowie na lekcjach plastyki wykonali  różnorodnymi technikami atrakcyjne prace. 

            • Konkurs ortograficzny

            • 17 kwietnia 2026r.  w Szkole Podstawowej w Kąkolewie  odbył się XV Gminny Konkurs Ortograficzny. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy 3: Eryk Foltyniak, Igor Rosołek oraz Dawid Kaszkowiak.

              Z radością informujemy, że Dawid Kaszkowiak zdobył pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy  zwycięzcy oraz wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.