Szkoła Podstawowa w Słocinie - "Małe dziecko w małej szkole"

 

Nawigacja

 • NAJLEPSI W POLSCE!

  Z radością informujemy, że uczniowie klasy pierwszej zajęli pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie  "Zdrowie nietrudne", organizowanym przez Firmę Kupiec - "Drużyna Przygód!".  Młodzi zwycięzcy wraz z wychowawczynią panią Ewą Starostą odwiedzą naszą stolicę, gdzie czekają ich warsztaty kulinarne pod okiem Pana Piotra Kucharskiego, zwiedzanie Stadionu Narodowego oraz trening sportowy. Gratulujemy!

 • Dzień Dziecka

  W poniedziałek, uczniowie naszej szkoły doświadczyli wielu atrakcji z okazji Dnia Dziecka - brali udział w zabawach i grach sportowych, kolorowo wymalowali szkolne boisko, uczestniczyli w pogadance z panami  ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Gratz i przejażdżce wojskowym samochodem. Pani dyrektor wraz z nauczycielami życzyła wszystkim dzieciom uśmiechu na twarzy, radości i spełnienia marzeń. Dzieci zostały również obdarowane upominkmi od naszych sponsorów i przyjaciół szkoły.

 • Podsumowanie konkursu ekologicznego

  Dnia, 30 maja 2018r., podsumowano całoroczny konkurs ekologiczny, w którym uczniowie zbierają nakrętki, baterie i makulaturę. Zwycięzcami zostali: Maksymilian Stachowiak, Franciszek Szajstek, Olena Drzymała, Lena Kałek, Barbara Gauza, Zofia Maniecka, Wiktor Walkowiak, Klaudia Maluśka i Oliwia Korbik. Gratulujemy !

 • Wyniki rekrutacji

  Uczniowie spoza obwodu szkoły przyjęci do kl. 1 Szkoły Podstawowej w Słocinie:

  Kaczmarek Wiktor

  Michalska Kalina Agata

  Komisja Rekrutacyjna

 • Prelekcja o czytaniu

  W poniedziałkowe popołudnie 28 maja, rodzice szkoły wysłuchali prelekcji wygłoszonej przez Panią Magdalenę Pośpiech o korzyściach płynących z czytania książek, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dziękujemy Pani Magdzie za przygotowanie referatu.

 • Prelekcja dla rodziców

  Podczas zebrania, które odbyło się 28 maja 2018r, w szkole gościliśmy Panią Kingę Tonder Krzyżanek - pedagoga z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grodzisku Wielkopolskim, która w interesujący sposób przedstawiła rodzicom prelekcję na temat: Jak radzić sobie z buntem dziecka. Temat bardzo zaciekawił rodziców i zapewne pomoże w radzeniu sobie z problemami. Serdecznie dziękujemy Pani Kindze za poświęcony czas i przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły.

 • Happening ekologiczny

  W piątek, 25 maja Emilka, Julka i Lena z kl. 1 reprezentowały naszą szkołę podczas happeningu ekologicznego organizowanego przez Gminę Grodzisk Wielkopolski. Dziewczynki zaśpiewały piosenki: "Świat bez wody" i "To wiosna".

   

 • Rekrutacja

  Uczniowie spoza obwodu szkoły zakwalifikowani do przyjęcia do kl. 1 Szkoły Podstawowej w Słocinie:

  Kaczmarek Wiktor

  Michalska Kalina Agata

   

  Komisja Rekrutacyjna

 • Bel Canto 2018

  Dnia, 11 maja 2018r. w Centrum Kultury RONDO w Grodzisku Wielkopolskim odbył się XIII Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej Bel Canto pod hasłem „Cieszmy się wolnością”, organizowany przez naszą szkołę. Patronat objął Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego. Do konkursu zaproszono dzieci z klas I-III ze szkół naszej gminy. Zgłosiło się  14 solistów, każdy śpiewał jedną piosenkę, której wykonanie oceniało jury w  składzie:  Renata Kubale,  Zbigniew Stasik i Mirosław Mądry.  W tym roku zadanie było utrudnione ze względu na dobór repertuaru związanego z tematem konkursu, z racji obchodzonych rocznic:

  715 lat Grodziska Wielkopolskiego

  100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

  100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

   

  I  miejsce   zdobyła    Eliza   Zuzak   ze   Szkoły   Podstawowej  nr   1 w Grodzisku Wielkopolskim

  II miejsce Emilia Nowak  ze Szkoły Podstawowej w Słocinie,

  III miejsce Angelika Przysło ze Szkoły Podstawowej w Grąblewie

   

  Wróżnienia otrzymały: Amelia Szeszuła ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim, Nadia Jędrzejczak i Amelia Adamczak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim,Marcjanna Dzięcioł ze Szkoły Podstawowej w Kąkolewie i Lena Adamczak ze Szkoły Podstawowej w Słocinie.  

   

  Wszyscy  śpiewający  otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Słocinie. Pamiątkowe statuetki wręczył Pan Rafał Sikorski - dyrektor Centrum Usług Wspólnych.

   

   

   

   

 • Dzień Bibliotekarza

  Uczniowie naszej szkoły odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Grodzisku i uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych. Mieli okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu młodzieży uczęszczającej na zajęcia terapetyczne. Po zakończonym spotkaniu uczniowie złożyli zyczenia wszystkim Paniom pracującym w bibliotece z okazji ich święta.

 • Konkurs Melting Pot

  W piątek, 27 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim  konkursie z języka angielskiego Melting Pot. Życzymy dobrych wyników!

 • Laureaci szkolnego konkursu fotograficznego

  Dnia, 17 kwietnia rozstrzygnięty został szkolny konkurs fotograficzny: "Jak aktywnie spędzam wolny czas ? ", którego laureatami zostały:  I miejsce - Oliwia Korbik z kl. 1, II miejsce - Emilia Nowak z kl. 1, III miejsce - Maja Tomkowiak z kl. 3. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy pani Ewie Staroście za przygotowanie konkursu.

 • Innowacja pedagogiczna

  Dzięki hojności Rady Rodziców, która zakupiła  sprzęt sportowy w postaci kijków, rozpoczęliśmy realizację innowacji pedagogicznej "Nordic walking, marsz po zdrowie !" Dziękujemy Rodzicom, że dzięki ich wsparciu możemy poszerzać i uatrakcyjniać ofertę zajęć. 

                         Katarzyna Mądra

   

 • Rekrutacja

  Uprzejmie informujemy, że w dniach  09.04.2018 r.  –  11.05.2018 r. trwa składanie wniosków o przyjęcie dziecka do klas I szkół podstawowych gminy Grodzisk Wielkopolski na rok szkolny 2018/2019 w ramach postępowania rekrutacyjnego, zamieszkałych poza obwodem danej szkoły.

  Rodzice dokonujący zapisu dziecka do klasy I wypełniają druk: Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły spoza obwodu szkoły w roku szkolnym 2018/2019 wraz z adresem zamieszkania.

  Wypełnione druki rodzice składają w sekretariacie szkoły wraz z odpisem aktu urodzenia, bądź innym dokumentem potwierdzającym tożsamość dziecka.

   

 • Życzenia świąteczne

  Z okazji nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

  życzymy błogosławionych  

  i radosnych dni, przepełnionych życzliwością,

   dobrocią oraz nadzieją.

   

                              Dyrektor, Nauczyciele,

                                     Pracownicy i Uczniowie  

                                         Szkoły Podstawowej

                                              w Słocinie

   

 • Zielona szkoła

  W dniach od 26.03. - 28.03.2018r., nasi uczniowie przebywali we Wroniawach, gdzie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych i wycieczkach. Poprzez twórcze zabawy poznawali zwyczaje i tradycje świąteczne. Czas spędzony w ośrodku pozwolił na integrację dzieci i uczył jak radzić sobie bez taty i mamy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na facebooku.

 • Niedziela Palmowa

  W Niedzielę Palmową uczestniczyliśmy w procesji i poświęceniu  palm wykonanych przez uczniów wszystkich szkół naszej gminy.

 • Przerwa świąteczna

  Przypominamy, że wiosenna przerwa świąteczna trwa od 29 marca do 3 kwietnia 2018r.

 • Laureaci konkursu recytatorskiego

  21 marca przywitaliśmy wiosnę radosnymi wierszami Danuty Wawiłow. Uczestnicy szkolnego konkursu recytatorskiego zaprezentowali wspaniałe wiersze autorki, wprawiając wszystkich słuchaczy w miły i wiosenny nastrój. Laureatami konkursu zostali: Barbara Gauza z kl. 3 - I miejsce, Magdalena Pol z kl. 1 - II miejsce, Emilia Nowak z kl. 1 - III miejsce, wyróżnienia: Lena Kałek i Olena Drzymała z kl. 3. Wszyscy uczestnicy otrzymali gratulacje i nagrody ufundowane przez radę rodziców.

 • Zaproszenie

  Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które poprowadzą uczniowie naszej szkoły 23 marca w kościele pw. św. Faustyny w Grodzisku Wlkp., a także na uroczystość poświęcenia palm wielkanocnych, która odbędzie się w Niedzielę Palmową przy kościele NSPJ o godz. 10.00. Uczniowie każdej szkoły zaprezentują własne palmy, które będą zdobiły bramę kościoła.
   

strona: